WMOC'08 Open Racester 01-07-2008 21:12
Results Warm Up Racecreated by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                          Nat        Time 



P8  (73)                8.5 km  240 m   24 C        

    1   1502 Ann Ingwersen                42 [1280693] PARAWANGA ORI       AUS       54:48 
    2   1218 Andreas Hjertson             00 [3690584] OK Linné            SWE       59:21 
    3   1293 Jerzy Parzewski              00 [2000671] Orientuz            POL     1:01:03 
    4   1061 Per Arne Aadland             68 [320771] SAMNANGER IL         NOR     1:03:05 
    5    666 Paulo Franco                    Unknown Club                          1:03:07 
    6   1041 Andreas Grote                64 [160630] OLC SKOG             SUI     1:04:57 
    7   1460 Frank Ingwersen              42 [1280693] PARAWANGA ORI       AUS     1:05:11 
    8   1213 Malcolm Ingham               00 [3110973] WOC                 NZL     1:09:04 
    9   1285 Insaf Ishmukhametov          51 [1330926] UFA UNITED          RUS     1:09:30 
   10   1291 Rene Steenssens              00 [1800207] FRSO-Belgium        BEL     1:09:31 
   11   1006 Arne Erdal                   69 [320771] SAMNANGER IL         NOR     1:10:33 
   12   1283 Keld Johnsen                 50 [880895] TISVILDE HOK         DEN     1:10:49 
   13   1194 Romuald Guga                 00 [2000671] Orientuz            POL     1:10:56 
   14   1189 Arild Roeen                  58 [320771] SAMNANGER IL         NOR     1:13:06 
   15   1257 Gillian Ingham               00 [3110973] WOC                 NZL     1:13:25 
   16   1199 Kari-Veli Niemi                 [700430] LAPPEEN R            FIN     1:13:30 
   17   1294 Tadeusz Wolejszo             00 [2000671] Orientuz            POL     1:13:33 
   18   1022 Steinar Ovreas               71 [1050401] Kongsberg OL        NOR     1:13:57 
   19   1125 Mikhail Fateev               00 [3130169] ERMAK               RUS     1:16:54 
   20   1110 Tommy Saevareid              60 [190183] FANA IL              NOR     1:16:57 
   21   1786 Heikki Saarinen              50 [700509] MU                   FIN     1:21:12 
   22   1315 Kenneth Wahlberg             51 [4100577] OK Kare             SWE     1:21:35 
   23   1777 Nick Dytlewski               00 [2320371] Kareelah            AUS     1:24:22 
   24   1298 Manuel Dias                  00 [2300334] IND-PRT3            POR     1:26:48 
   25   1166 Bente Madsen                 59 [880895] TISVILDE HOK         DEN     1:31:26 
   26   1299 Robert Newbrook              00 [2340881] Taranaki            NZL     1:31:33 
   27   1467 Kazimierz Dura               00 [2000671] Orientuz            POL     1:31:37 
   28   1056 Ernst Sultanbekov            68 [1330926] UFA UNITED          RUS     1:31:53 
   29   1402 Roy Dawson                   00 [3500516] NATO                GBR     1:32:07 
   30   1386 Brian Jackson                00 [1880740] RFL                 GBR     1:33:44 
   31   1193 Rais Bayburin                58 [1330926] UFA UNITED          RUS     1:34:35 
   32   1058 Ilgiz Salikhov               68 [1330926] UFA UNITED          RUS     1:36:56 
   33   1112 Helge Magnus Erdal           60 [320771] SAMNANGER IL         NOR     1:38:05 
   34   1117 Rune Erdal                   61 [320771] SAMNANGER IL         NOR     1:38:44 
   35   1476 Heinz Buerli                 00 [2460633] OLG Bern            SUI     1:42:14 
   36   1141 Arkady Vedin                 00 [3130169] ERMAK               RUS     1:45:15 
   37   1926 Tőnu Loog                       [330595] OK P Kobras                  1:50:21 
   38   1948 Nelson Mota                     .COM                          POR     1:51:54 
   39   1142 Thomas Reinitz               00 [3460909] TSC Eintracht Dortm GER     1:52:03 
   40   1043 Jesus Hervas Lucas           68 [440759] RUMBO                ESP     1:57:41 
   41   1132 Maurice Patten               62 [1210755] RR OC               GBR     1:58:43 
   42   1042 Ronny Johan Solheim          66 [320771] SAMNANGER IL         NOR     2:18:52 

        1015 Marco António Ferreira da    70 [1170122] COSM                BRA          mp 
        1035 Beccy Osborn                 72 [4240211] FVO                 GBR          mp 
        1068 Ramunas Casas                00 [2390027] Apuokas             LTU          mp 
        1128 Marat Mudarisov              60 [1330926] UFA UNITED          RUS          mp 
        1167 Christine Brown              61 [1300178] EVOC                AUS          mp 
        1174 Suzanne Scott                00 [2340881] Taranaki            NZL          mp 
        1197 Eric Demange                 00 [1650041] ASOP Gundelfingen T FRA          mp 
        1223 Per Sterner                  00 [1680286] IF Hagen            SWE          mp 
        1231 Simon Greenwood              55 [5480780] Saxons OC           GBR          mp 
        1232 Georg Gittmaier              55 [4600276] HSV Ried            AUT          mp 
        1249 Frances Watkins              00 [1880740] RFL                 GBR          mp 
        1250 Carol Edwards                57 [150921] TVOC                 GBR          mp 
        1259 Olga Vedina                  00 [3130169] ERMAK               RUS          mp 
        1266 Jannike Wahlberg             57 [4100577] OK Kare             SWE          mp 
        1274 Vesa Tervo                   52 [230719] RAJAMAEN RYK         FIN          mp 
        1276 Hans Peter Staedelin         49 [620549] O LANGENTHAL         SUI          mp 
        1305 Yuriy Vasilyev               00 [3130169] ERMAK               RUS          mp 
        1330 Val Challacombe              00 [1580258] HH                  GBR          mp 
        1333 Birgit Olsen                 51 [880895] TISVILDE HOK         DEN          mp 
        1364 Kari Sane                    47 [700271] HS                   FIN          mp 
        1367 Hansjorg Suter               46 [800089] CA ROSÉ              SUI          mp 
        1385 John Denmark                 00 [1880740] RFL                 GBR          mp 
        1387 David Coustick               00 [1880740] RFL                 GBR          mp 
        1397 Alwyn Challacombe            00 [1580258] HH                  GBR          mp 
        1415 Timo Harju                   47 [5370952] VeVe                FIN          mp 
        1438 Royce Mills                  46 [5300738] Red Kiwi            NZL          mp 
        1477 Niels Lyhne                  00 [2490138] Danmix              DEN          mp 
        1517 Andrew Gregory               35 [940479] MANCHESTER OC        GBR          mp 
        1519 Andrew Suddaby               00 [1880740] RFL                 GBR          mp 
        1523 Egon Neregaard               00 [2490138] Danmix              DEN          mp 
        1594 Gabriela Savicova            79 [450809] SKV/SLOVANKV         CZE          mp