WMOC'08 Open Racester 01-07-2008 21:12
Results Warm Up Racecreated by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                          Nat        Time 



P5  (86)                5.6 km  155 m   16 C        

    1   1273 Mykola Bozhko                49 [140100] CHERKASY             UKR       37:19 
    2   1215 Ivanas Ziaziulia             00 [3480583] OK LEVUO            LTU       39:13 
    3   1954 Henry Nyberg                    [3050735] Rastivarsat         FIN       40:04 
    4   1066 Sergiy Gnatiouk              00 [240279] HVO USA              USA       41:08 
    5   1583 Conor Short                  00 [5700111] CNOC                IRL       42:16 
    6   1184 Adri Van Opstal              55 [470398] KOL BELGIUM          BEL       45:13 
    7   1950 Vlad Funtiakov                  HBM-SOCHI                               47:46 
    8   1922 Jan Helge Strom                 [1870773] Sandnes IL          NOR       47:54 
    9   1923 Svein Normann Ingebrigtsen      [1870313] IL PASVIK HAUK      NOR       48:53 
   10   1127 Frank Wiedenfeld             60 [630835] SSVPRADEBEUL         GER       49:02 
   11   1203 Anne Heikoop                 58 [470398] KOL BELGIUM          BEL       49:24 
   12   1937 Anders Buhré                    Nybro OK                                50:42 
   13   1949 Tor Henrik Balk                 [1870773] Sandnes IL          NOR       50:58 
   14   1271 Ruth Lynam                   54 [5700111] CNOC                IRL       52:46 
   15   1946 Jane Johansson                  Gudhems IF                    SWE       53:20 
   16  21196 Paul Furness                 00 [2100375] KENOD               GBR       53:35 
   17   1955 Markku Hämäläinen               [3050735] Rastivarsat         FIN       53:57 
   18   1936 Olivier Benevello               Valbonne SAO                            54:21 
   19  21933 Jan-Olof Back                   [1710567] OK DJERF            SWE       55:44 
   20   1409 Dick Ogilvie                 44 [4530930] Uringa Orienteers   AUS       55:54 
   21  21297 Peter Guillaume              00 [2100375] KENOD               GBR       55:57 
   22   1951 Oleg Kisil                      HBM-SOCHI                               56:51 
   23   1281 Ion Dodonu                   50 [920148] DINAMO OLD           MDA       57:08 
   24   1784 Tapio Jyväsjärvi             52 [700168] ERAPIRKAT            FIN       57:57 
   25   1953 Asko Nykänen                    Mantsalan Vrhelijat                     58:52 
   26  21168 Francine Repond              00 [1350094] Care Vevey Orientat SUI       58:53 
   27   1235 Don Short                    56 [5700111] CNOC                IRL       59:26 
   28   1311 Chris Virgo                  00 [3900146] DEVONz              GBR     1:00:07 
   29   1680 Maaret Turunen               00 [1830756] RR Team Turunen     FIN     1:00:50 
   30   1466 Gunnar ØSTERBØ               00 [1920205] Freidig Spk.        NOR     1:01:15 
   31   1462 Per Oystein Andersen         00 [1660434] LARVIK OK           NOR     1:01:46 
   32   1952 Strøm Audun Jerijervi           [1870773] Sandnes IL          NOR     1:02:19 
   33   1376 Michel Sol                   48 [500664] OPA MONTIGNY         FRA     1:03:24 
   34   1831 Veijo Tahvanainen            38 [700361] KALEVANRASTI         FIN     1:03:41 
   35   1097 Birgitte Torbjornsen         68 [1050311] IL Gular            NOR     1:05:21 
   36   1945 Jaromir Schling                 OK Jihlava                            1:05:40 
   37   1322 Douglas Henderson            51 [4630752] Roxburgh Reivers    GBR     1:05:59 
   38   1240 Merja Puromies               58 [860326] IND-FIN4             FIN     1:06:14 
   39   1815 Arvo Paavilainen             41 [700696] PEPE                 FIN     1:06:29 
   40   1014 TEODOR CHERVENOV             00 [3850080] Bulgaria NMT        BUL     1:06:34 
   41   1722 Agne Grigaliunaite           00 [3480583] OK LEVUO            LTU     1:06:59 
   42   1405 Henry Marston                00 [1680871] SYO                 GBR     1:07:13 
   43   1173 Dilya Bayburina              59 [1330926] UFA UNITED          RUS     1:11:14 
   44   1424 Maria Ehn                    00 [1680911] Tullinge SK         SWE     1:13:03 
   45   1278 Eero Ruokamo                 53 [700663] ONMKY                FIN     1:13:05 
   46   1412 Neil Croasdell               48 [20166] EPOC                  GBR     1:13:12 
   47   1766 Maija Salmi                  60 [700271] HS                   FIN     1:13:13 
   48   1101 Kirsten Wehner               66 [1210966] We OC               GBR     1:13:36 
   49   1037 Inna Sultanbekova            70 [1330926] UFA UNITED          RUS     1:13:42 
   50   1059 Ildar Galeev                 66 [1330926] UFA UNITED          RUS     1:15:37 
   51   1267 Linda hayles                 54 [20166] EPOC                  GBR     1:16:21 
   52  21454 Pekka Syvatera                  [930747] RISU FINLAND         FIN     1:16:28 
   53  21500 Hillevi Syvatera                [930747] RISU FINLAND         FIN     1:17:04 
   54   1785 Erkki Miettinen              50 [700271] HS                   FIN     1:18:07 
   55   1596 Madara Sarta                 87 [1720453] LOF                 LAT     1:19:17 
   56   1920 Torbjorn Balk                   [1870773] Sandnes IL          NOR     1:21:29 
   57   1919 Eva Jerijervi                   [1870773] Sandnes IL          NOR     1:21:50 
   58   1335 Jan Hardy                    00 [1560048] AUSTRALOPERS        AUS     1:22:26 
   59   1308 TOMOYUKI WAKAUME             00 [3810981] Yokohama OLC        JPN     1:26:14 
   60   1524 Georg Reischl                00 [3180918] TV Osterhofen       GER     1:26:22 
   61   1350 SETSUKO WAKAUME              00 [3810981] Yokohama OLC        JPN     1:27:48 
   62   1551 Georg Liidja                 33 [1370320] IND-EST2            EST     1:38:46 
   63   1253 Nermin Fenmen                56 [2590557] ODTU                TUR     1:43:07 
   64   1345 Jan Clenaghan                00 [3190828] Solway              GBR     1:43:27 
   65   1378 Yuriy Nurgaliev              47 [1330926] UFA UNITED          RUS     1:47:27 
   66   1531 Rodney Freeburn              38 [4700536] NORROD              GBR     1:48:46 
   67   1403 Attila Hejjas                00 [3580495] Mirzi               AUT     1:49:13 

        1241 Kirsi Hakomaki               57 [860326] IND-FIN4             FIN          mp 
        1359 YUKO UEMATSU                 50 [3810876] TAKASAKI OLC        JPN          mp 
        1389 James Laver                  00 [1560048] AUSTRALOPERS        AUS          mp 
        1423 Margareta Larsson            00 [1680591] OK Njudung          SWE          mp 
        1425 Ann Cristin Ek               00 [1680547] Nyköpings OK        SWE          mp 
        1426 Anna Persson                 00 [1680911] Tullinge SK         SWE          mp 
        1442 Georgeta Ticleanu            48 [3990131] CS Otopeni          ROU          mp 
        1450 Raimo Nissi                  43 [700478] MAMA                 FIN          mp 
        1471 Nobuchika Imai               41 [1000962] WANDERERS           JPN          mp 
        1488 Risto Kaitio                 39 [700506] MS PARMA             FIN          mp 
        1490 Murilo Cabral                40 [1170122] COSM                BRA          mp 
        1544 CHIEKO TAKAHASHI             38 [3810877] Tama Ol             JPN          mp 
        1547 Arvo Ali-Rantala             32 [700455] LOJA                 FIN          mp 
        1774 Jamel El Khalki              54 [700271] HS                   FIN          mp 
        1810 Pekka Niemi                  41 [700028] AR                   FIN          mp 
        1811 Esko Kilo                    39 [700430] LAPPEEN R            FIN          mp 
        1830 Veikko Kolu                  38 [700374] KEKARA               FIN          mp 
        1840 Juhani Salmenkylä            32 [700271] HS                   FIN          mp 
        1921 Jan-Arne Jerijervi              [1870773] Sandnes IL          NOR          mp