WMOC Sprint Qualiter 01-07-2008 21:33
Results WMOC Sprint Qualicreated by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                          Nat        Time 



W70 Qualification 1  (4 1.4 km  5 m   11 C          

    1  70755 Inger E. Vamnes              37 [1060237] HAMAR OK            NOR       13:54 
    2  70746 Trudi Freitag                00 [2460629] OLC Kapreolo        SUI       16:25 
    3  70736 Gudveig Jørundland           00 [1870607] OK SØR              NOR       17:08 
    4  70793 Marit Okern Jensen           38 [640054] BAERUMS SK           NOR       17:48 
    5  70763 Asta Sjöberg                 00 [1770449] Lindebygdens OK     SWE       17:53 
    6  70781 Clarissa Napier              00 [3310969] WIM                 GBR       18:24 
    7  70765 Barbro Hugosson              00 [1770469] Lunds OK            SWE       18:27 
    8  70705 Kimiko Kubo                  37 [680521] Nerima OLC           JPN       18:34 
    9  70768 Britt Pettersson             00 [1770600] OK Roxen            SWE       18:36 
   10  70741 Wenche Hoff                  00 [1870923] TYRVING             NOR       19:02 
   11  70782 Brigitte Schmiedeberg        00 [3740867] SV Turbine Neubrand GER       19:32 
   12  70743 Ann Scott                    00 [2210816] SOC                 NZL       20:01 
   13  70772 Vivi-Anne Bylund             00 [1770761] Rydboholms SK       SWE       20:07 
   14  70718 MAIRE RAID                   38 [1200878] Tammed              EST       20:50 
   15  70761 Gunnel Börjesson             00 [1770304] IK Uven             SWE       21:43 
   16  70716 ZOYA PYATAKOVA               38 [340836] St Petersburg        RUS       21:50 
   17  70732 Gudbjørg Eide                00 [1870775] SARPSBORG O-L       NOR       22:48 
   18  70703 Margareta Holmberg           38 [350286] IF Hagen             SWE       23:22 
   19  70722 Tamara Tatrinova             00 [1690505] MPEI MOSCOW         RUS       26:47 
   20  70738 Ingrid Roll                  00 [1870183] FANA IL             NOR       27:37 
   21  70774 Edda Nilsson                 00 [1770853] Stockholmsp. IF     SWE       27:40 
   22  70728 Liv Høvde                    00 [1870947] Verdal OK           NOR       28:16 
   23  70730 Kari Sollid                  00 [1870947] Verdal OK           NOR       28:23 
   24  70752 Gunnel Junegard              00 [1770606] OK Södertörn        SWE       28:52 
   25  70785 Anbjørg Laukli               00 [1870402] Konnerud I.L.       NOR       30:01 
   26  70770 Ulla Andersson               00 [1770606] OK Södertörn        SWE       30:37 
   27  70720 Elga Adrat                   36 [950670] ORIENTUUR            EST       34:45 
   28  70701 Tamara Vasilyeva             36 [220587] OK M MOSCOW          RUS       39:33 
   29  70734 Solbjørg Berg                00 [1870533] Nord-Østerdal       NOR       41:13 
   30  70754 Moum Jorun                   00 [1870908] Trondhjems SK       NOR       41:14 
   31  70787 Anne-Marie Johansson         37 [1770391] Kjula IF            SWE       41:24 
   32  70757 Ingrid Ingemanson            00 [1770181] Falkenbergs OK      SWE       42:25 
   33  70797 CHIEKO TAKAHASHI             38 [3810877] Tama Ol             JPN       45:47 
   34  70794 Ann-Gerd Eriksson            34 [2610584] OK Linné            SWE       46:08 
   35  70759 Ingrid Elgebrant             00 [1770262] Hjärnarps GH OL     SWE       46:14 
   36  70748 Galina Gunko                 00 [220587] OK M MOSCOW          RUS       47:40 
   37  70727 Inger Karlsson               00 [1870298] IK DRAN             SWE       49:33 
   38  70737 Gerd Sæternes                00 [1870083] Byåsen IL           NOR       54:48 
   39  70798 Dionisia Rojo                36 [5530760] Rumbo Madrid        ESP     1:19:30 
   40  70750 Liisa Heikkilä               00 [1490712] PudU                FIN     1:39:40 

       70711 Sue Birkinshaw               37 [940479] MANCHESTER OC        GBR          mp 



W70 Qualification 2  (4 1.4 km  5 m   11 C          

    1  70709 Eila Pekkarinen              37 [840376] KERAVAN URH          FIN       13:07 
    2  70713 Tatiana Sheloumova           38 [960149] DINAMOMOSCOW         RUS       15:01 
    3  70744 Bunny Rathbone               00 [2240151] Dunedin Orienteerin NZL       15:51 
    4  70784 Unni Bøhlerengen             00 [1870481] MÅREN OK            NOR       16:06 
    5  70799 Lillemor Forsberg            38 [2850218] Gävle OK            SWE       16:12 
    6  70745 Anna-Barbara Schaffner       00 [2460648] OLG Zuerich         SUI       16:27 
    7  70707 Ritva Jakoaho                38 [700281] HYR                  FIN       17:53 
    8  70733 Tirill Liby Seip             00 [1870150] DRANGEDAL O-L       NOR       18:27 
    9  70735 Eva Bujordet                 00 [1870413] KRISTIANDSAND       NOR       18:39 
   10  70790 Leena Brax                   38 [840879] Tampereen Pyrintö    FIN       20:03 
   11  70747 Alexandra Dobrosova          37 [340956] Voronezh             RUS       21:12 
   12  70766 Birgit Haglund               00 [1770572] OK Hedströmmen      SWE       21:23 
   13  70791 Caryl Woof                   34 [1300178] EVOC                AUS       21:30 
   14  70767 Birgit Lång                  00 [1770578] OK Klyftamo         SWE       21:50 
   15  70773 Margareta Sundberg           00 [1770813] Snättringe SK       SWE       21:54 
   16  70783 MIYOKO ISHIDA                00 [3810009] AICHI OLC           JPN       21:58 
   17  70712 Ilse Uus                     38 [950670] ORIENTUUR            EST       23:45 
   18  70751 Gun Hansson                  00 [1770023] Andrarums IF        SWE       24:28 
   19  70792 Ruby Campbell                37 [4470101] CHIG                GBR       25:13 
   20  70729 Synnøve Amundsen             00 [1870399] Kolbotn/Skimt       NOR       25:24 
   21  70749 Inge Gaupp                   00 [2800870] Swiss S Team        SUI       26:52 
   22  70769 Eva Blomqvist                00 [1770604] OK Skogsfalken      SWE       29:02 
   23  70789 Teresa Gri                   35 [4110095] Catalunya           ESP       29:08 
   24  70775 Sonja Sundell                00 [1770860] Sundbybergs IK      SWE       30:17 
   25  70760 Solveig Spångberg            00 [1770293] IFK Lidingö SOK     SWE       30:19 
   26  70723 Henny Arwidson               00 [1770476] Malmö OK            SWE       30:21 
   27  70796 Erminia Necchi               35 [5270163] Enea Casaccia Orien ITA       30:51 
   28  70731 Eli Tellesbø                 00 [1870707] PORSGRUNN OL        NOR       31:35 
   29  70756 Inga Andersson               00 [1770173] Eslövs FK           SWE       32:55 
   30  70715 GALINA TSIPKINA              35 [340836] St Petersburg        RUS       34:09 
   31  70771 Irma Andersson               00 [1770744] Rimbo SOK           SWE       34:11 
   32  70725 Ruth Øfsti-Schanche          00 [1770590] OK Nidarøst         NOR       34:14 
   33  70739 Johanna Ytterbøl             00 [1870219] GIMLE IF            NOR       36:32 
   34  70717 TAMARA SOTNIKOVA             37 [340836] St Petersburg        RUS       38:49 
   35  70762 Laila Grann                  00 [1770414] Kristinehamns OK    SWE       39:16 
   36  70764 Gunnel Nilsson               00 [1770450] Linköpings AIK      SWE       40:17 
   37  70795 Helgesen Liv                 37 [1870401] Kongsberg OL        NOR       46:20 
   38  70786 Randi Iversen                35 [1770083] Byåsen IL           NOR       56:43 

       70702 Lilia Pokh                   34 [220999] OK M MOSCOW          UKR          mp 
       70753 Vaagen Gudveig               00 [1870083] Byåsen IL           NOR          mp