WMOC'08 Open Racester 01-07-2008 21:29
Results Open Race 1created by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                          Nat        Time 



P7  (52)                7.1 km   23 C               

    1   1967 Karolis Mickevicius             Azuolas                       LTU       48:05 
    2   1292 Rene Steenssens              00 [1800207] FRSO-Belgium        BEL       49:31 
    3   1135 Jukka Väyrynen               00 [2030348] Itä-Hämeen R        FIN       53:26 
    4   1788 Gunnar Grue-Sorensen         50 [880895] TISVILDE HOK         DEN       53:49 
    5   1114 Rimantas Maldeikis           61 [610201] FORTUNA              LTU       57:33 
    6   1195 Takashi Sugiyama             00 [2070774] Sans Souci          JPN     1:04:33 
    7   1998 Asta Flojt                      KEV                           FIN     1:04:50 
    8   2000 Brox Ola                        [430904] TROL                 BEL     1:06:53 
    9   1214 Malcolm Ingham               00 [3110973] WOC                 NZL     1:07:41 
   10   1368 Hansjorg Suter               46 [800089] CA ROSÉ              SUI     1:09:57 
   11   1493 Yotaro Ogasawara             40 [5690899] Tokyo Orienteering  JPN     1:10:58 
   12   1104 Susan DeWitt                    [4770965] WCOC                USA     1:11:23 
   13   1229 Rick DeWitt                     [4770965] WCOC                USA     1:12:00 
   14   1075 Thomas Hlosta                00 [3780435] LC Erste Bank       AUT     1:12:36 
   15   1737 Jesus Nieto                  73 [5120518] Navalcan-O          ESP     1:14:14 
   16   1992 Girts Ziliskis                  Mona - 241                    LAT     1:15:18 
   17   1738 Juancar Dorado               72 [5120518] Navalcan-O          ESP     1:16:10 
   18   1118 Rune Erdal                   61 [320771] SAMNANGER IL         NOR     1:23:45 
   19   1854 Collins Mark                    [5790998] DFOK                GBR     1:29:49 
   20   1152 Michel Aviron                60 [4220128] CRENSOA             FRA     1:30:20 
   21   1331 Val Challacombe              00 [1580258] HH                  GBR     1:33:12 
   22   1475 Giorgio Tettamani            00 [2460885] TETTAMANTI          SUI     1:34:37 
   23   1518 Rod Shaw                     00 [1850118] Colne Valley CO     GBR     1:36:35 
   24   1906 Craven Philip                   [5790998] DFOK                GBR     1:36:46 
   25   1917 Julie Tucker                    [4140058] BAOC                GBR     1:36:49 
   26   1915 Stuart Greening                 [4140058] BAOC                GBR     1:36:54 
   27   1808 Ester Durrenberger           00 [2470638] OLG Kakowa          SUI     1:40:51 
   28   1918 Axel Ingvaldsen                 [1870890] TIF Viking          NOR     1:44:32 
   29   1158 Christian GARREC             59 [4970135] CSEIS Fontainebleau FRA     1:53:04 
   30   1780 Marie Roberts                57 [940479] MANCHESTER OC        GBR     2:01:14 

        1106 Marie Claire Shankland       67 [5320331] IND-GBR1            GBR          mp 
        1145 Fréderic Andrieux            61 [910500] Montpellier MSO      FRA          mp 
        1258 Gillian Ingham               00 [3110973] WOC                 NZL          mp 
        1326 Giorgio Bernasconi           51 [2460781] SCOM Mendrisio      SUI          mp 
        1334 Celia Robertson              52 [1210830] SOT                 GBR          mp 
        1336 Christiane Toebinte          00 [1800207] FRSO-Belgium        BEL          mp 
        1522 Fausto Tettamanti            00 [2460885] TETTAMANTI          SUI          mp 
        1525 Georg Reischl                00 [3180918] TV Osterhofen       GER          mp 
        1534 SADAO ISOBE                  36 [3810656] OLP HYOGO           JPN          mp 
        1538 Sue Birkinshaw               37 [940479] MANCHESTER OC        GBR          mp 
        1778 Nick Dytlewski               00 [2320371] Kareelah            AUS          mp 
        1792 Aki Kyckling                 53 [5660432] Lappeen Riento      FIN          mp 
        1794 Gerda Christiansen           51 [880895] TISVILDE HOK         DEN          mp 
        1803 Dave Neild                   47 [4670453] LOC                 GBR          mp 
        1807 Helen Neild                  47 [4670453] LOC                 GBR          mp 
        1829 Anne Grete Swainson          42 [3980887] THOK                DEN          mp 
        1837 Margaret Gregory             38 [940479] MANCHESTER OC        GBR          mp 
        1845 Pat Grenfell                 29 [1210070] BOK                 GBR          mp 
        1866 Øyvann Aage                     [1870528] Nittedal O-lag      NOR          mp 
        2007 Herman Balestrad                Unknown Club                               mp 
        1559 Adolf Kempf                  26 [570415] KTV ALTDORF          SUI         dnf 
        1820 Albin Genten                 39 [1800207] FRSO-Belgium        BEL         dnf