WMOC'08 Open Racesqui 03-07-2008 14:42
Results Long Qualify Open 2created by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                          Nat        Time 



P4  (36)                4.2 km   12 C               

    1   1853 Frida Nilsson                91 [2850797] Skaneslattens OL    SWE       33:41 
    2   1682 Sanna Skoog                  00 [1260387] Kils OK             SWE       35:11 
    3   1646 Villmo Birgitte G.              [1870407] Korgen IL           NOR       35:45 
    4   1586 Cédric Beaudenon             00 [2740055] Balise 77 F.au      FRA       38:43 
    5   1966 John Bisland                    [4140058] BAOC                GBR       41:10 
    6   1977 Temnikov Ilya                   [2040362] Kaliningrad         RUS       41:37 
    7   1965 Jennie Crocker                  [4140058] BAOC                GBR       41:40 
    8   1644 Mårtensson Anna              00 [1870496] Modum O-lag         NOR       46:46 
    9   1663 Elmar Montero                00 [4180224] GODIH               ESP       46:51 
   10   1851 Huse Preben                  00 [1870496] Modum O-lag         NOR       46:56 
   11   1645 Skjelbred Kjetil             00 [1870496] Modum O-lag         NOR       46:58 
   12   1629 Mårtensson Heidi             00 [1870496] Modum O-lag         NOR       47:32 
   13   1729 Siiri Itkonen                95 [4260431] Lapin Veikot        FIN       48:48 
   14   1891 Berglia Kristine                [1870160] Eiker o-lag         NOR       50:42 
   15   1689 Natalia Dumova               96 [340791] SINTEZ               RUS       55:07 
   16   2115 Sari Salmi                      [230719] RAJAMAEN RYK         FIN       55:36 
   17   1624 Lepori Mara                  00 [1350094] Care Vevey Orientat SUI       56:36 
   18   1622 Igor Bolotov                 72 [1690505] MPEI MOSCOW         RUS       57:43 
   18   1691 Elena Efremova               74 [1690505] MPEI MOSCOW         RUS       57:43 
   20   1961 Grit Wollenberg              76 WWOP                          GER       59:21 
   21   1659 Morven Dean                  00 [4490212] FVO Dunblane        GBR     1:01:22 
   22   1607 Artemiy Bolotov              97 [1690505] MPEI MOSCOW         RUS     1:02:59 
   23   2135 Hedi Vaikjarv                   Vunder                        EST     1:05:30 
   24   1603 Anne Brenne Andersen         00 [1870943] Varteig O-lag       NOR     1:07:12 
   25   1604 Ingvild Brenne Andersen      00 [1870943] Varteig O-lag       NOR     1:07:18 
   26   2141 Catherine Thorhus               [1870947] Verdal OK           NOR     1:19:17 
   27   1633 Farah Somaschini             75 [1240225] GOK                 ITA     1:33:34 
   28   1635 Susanne Leisibach            00 [2470638] OLG Kakowa          SUI     1:40:40 
   29   2108 Milan Fiala                     [1800207] FRSO-Belgium        BEL     1:50:40 
   30   1727 Sonia Juutilainen            98 [4120795] SK Vuoksi           FIN     1:54:58 
   31   2111 Vessila Rolig                   Hausi                         FIN     1:55:18 
   32   1647 Ruud Ellen Sofie             00 [1870160] Eiker o-lag         NOR     1:59:31 
   33   1979 Marie + Sophie Oubrier          Club 520                              2:02:07 

        1907 Nina Nembrini                   [1700007] C.O. AGET LUGANO    SUI          mp 
        1912 Sebastian Pettinari             [1700007] C.O. AGET LUGANO    SUI          mp 
        1856 Huse Brede                      [1870496] Modum O-lag         NOR        disq