WMOC'08 Open Racesqui 03-07-2008 14:42
Results Long Qualify Open 2created by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                          Nat        Time 



P2  (25)                3.2 km   9 C                

    1   2131 Orjan Karlsen                   Askoy O-LAG                   NOR       29:23 
    2   1616 Mikko Hulkkonen              00 [1490701] PIHKAN              FIN       31:58 
    3   1601 Emil Enstrom                 94 [1870857] Strangnas-Malmby OK SWE       34:48 
    4   1589 Evalin Brautigam             00 [1360960] W CONNECTICUT OC    USA       35:11 
    5   2117 Ruben Karlsen                   Askoy O-LAG                   NOR       42:18 
    6   2137 Eleonora+Nicolo Orler           Us Primiero                   ITA       47:57 
    7   1587 Zlata KALMINA                00 [340836] St Petersburg        RUS       48:47 
    8   1609 Julia Berjoan                98 [910500] Montpellier MSO      FRA       49:13 
    9   1614 Ollipekka Heikkilä           00 [1490472] LYNX                FIN       49:52 
   10   2134 Gagin Ilya                      Zagorsk                       RUS       50:23 
   11   2130 Benit Dybvih                    Il Solid                      NOR       56:29 
   12   1685 Victoria Schevchenko         00 [340836] St Petersburg        RUS     1:05:03 
   13   2133 Eva Seim                        Gimle                         NOR     1:07:00 
   14   2132 Marit Haugset                   Gimle                         NOR     1:07:27 

        1617 Clara Billroth               00 [2530568] OK G K.burg         AUT          mp 
        1639 Katalin Csikós               60 [5040208] FSC                 HUN          mp 
        1651 Hedda Beate Solheim          00 [320771] SAMNANGER IL         NOR          mp 
        1652 Malene Erdal                 00 [320771] SAMNANGER IL         NOR          mp 
        1708 Signe Erdal                  00 [320771] SAMNANGER IL         NOR          mp 
        1723 Anna-Maija Aasla             00 [3730404] Koo-Vee             FIN          mp 
        1909 Martin Bisceglia                [1700007] C.O. AGET LUGANO    SUI          mp 
        1910 Antonio Bisceglia               [1700007] C.O. AGET LUGANO    SUI          mp 
       21971 Anika Gassner                   NF Wien                       AUT          mp 
        2109 Linnea Emlen                    Vittjarvs IK                  SWE          mp 
        2110 Albin Emlen                     Vittjarvs IK                  SWE          mp