WMOC'08 Open Racesqui 03-07-2008 14:42
Results Long Qualify Open 2created by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                          Nat        Time 



P1  (26)                1.9 km   8 C                

    1   1698 Epanchintsev Matvey          00 [1690505] MPEI MOSCOW         RUS       13:28 
    2   1683 Viktor Skoog                 00 [1260387] Kils OK             SWE       13:55 
    3   1599 Giulio Zucal                 00 [2150666] Or Mezzocorona      ITA       14:14 
    4  52109 Linnea Emlen                    Vittjarvs IK                  SWE       15:07 
    5   1710 Simen Holt Hanssen           00 [690481] MÅREN OK             NOR       15:55 
    6   1971 Anika Gassner                   NF Wien                       AUT       16:46 
    7   1972 Jasmina Gassner                 NF Wien                       AUT       18:53 
    8  51617 Clara Billroth                  [2530568] OK G K.burg         AUT       19:59 
    9   1696 Tina Lovas                   00 [2280833] Sp. Kl. Freidig     NOR       20:01 
   10   1621 Dmitry Kosarev               00 [1690505] MPEI MOSCOW         RUS       20:03 
   11   2120 Julius Armalis                  Solk Hellas                   SWE       20:05 
   12  51723 Anna-Maija Aasla                [3730404] Koo-Vee             FIN       20:13 
   13   1675 Benjamin Palme               00 [2530568] OK G K.burg         AUT       21:03 
   14   1716 Tuuli Heikkilä               00 [1490472] LYNX                FIN       21:43 
   15   1643 Julia Zielczynska            97 [240279] HVO USA              USA       22:05 
   15  52010 Albin Emlen                     Vittjarvs IK                  SWE       22:05 
   17   1664 Carlos Marinas               70 [5530760] Rumbo Madrid        ESP       22:24 
   18   1600 Maria Shcherbova             00 [1690505] MPEI MOSCOW         RUS       24:25 
   19   1623 Tatiana Shcherbova           00 [1690505] MPEI MOSCOW         RUS       24:47 
   20   2107 Sirkku Timonen                  Rapsu                         FIN       25:36 
   21   2119 Monika Armalyte                 Solk Hellas                   SWE       26:33 
   22   1695 Odin Lovas                   00 [2280833] Sp. Kl. Freidig     NOR       29:18 
   23   1911 Angelica Pettinari              [1700007] C.O. AGET LUGANO    SUI       33:55 

        1706 Ida Johanne Aadland          00 [320771] SAMNANGER IL         NOR          mp 
        1733 Alvar Palmen                 00 [4480175] Espoon Suunta       FIN          mp 
        2139 Eva Jacobsen                    FSK                           NOR          mp