WMOC'08 Open Racesqua 02-07-2008 15:13
Results Long Qualify Open 1created by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                          Nat        Time 



P4  (30)                4.0 km  100 m   15 C        

    1   1853 Frida Nilsson                91 [2850797] Skaneslattens OL    SWE       32:55 
    2  21661 Saana Taimisto                  [1490506] MS PARMA            FIN       36:29 
    3   1646 Villmo Birgitte G.              [1870407] Korgen IL           NOR       39:34 
    4   1586 Cédric Beaudenon             00 [2740055] Balise 77 F.au      FRA       45:38 
    5   1977 Temnikov Ilya                   [2040362] Kaliningrad         RUS       46:26 
    6   1966 John Bisland                    [4140058] BAOC                GBR       46:30 
    7   1663 Elmar Montero                00 [4180224] GODIH               ESP       46:51 
    8  21909 Martin Bisceglia                [1700007] C.O. AGET LUGANO    SUI       46:57 
    9   1907 Nina Nembrini                   [1700007] C.O. AGET LUGANO    SUI       48:34 
   10   1908 Luca Nembrini                   [1700007] C.O. AGET LUGANO    SUI       49:50 
   11   1659 Morven Dean                  00 [4490212] FVO Dunblane        GBR       52:36 
   12   1682 Sanna Skoog                  00 [1260387] Kils OK             SWE       52:37 
   13   1851 Huse Preben                  00 [1870496] Modum O-lag         NOR       59:07 
   14   1645 Skjelbred Kjetil             00 [1870496] Modum O-lag         NOR       59:18 
   15   1856 Huse Brede                      [1870496] Modum O-lag         NOR       59:30 
   16   1604 Ingvild Brenne Andersen      00 [1870943] Varteig O-lag       NOR     1:00:58 
   17   1603 Anne Brenne Andersen         00 [1870943] Varteig O-lag       NOR     1:01:01 
   18   1689 Natalia Dumova               96 [340791] SINTEZ               RUS     1:02:19 
   19   1965 Jennie Crocker                  [4140058] BAOC                GBR     1:03:25 
   20   1729 Siiri Itkonen                95 [4260431] Lapin Veikot        FIN     1:06:39 
   21   1624 Lepori Mara                  00 [1350094] Care Vevey Orientat SUI     1:08:10 
   22   1961 Grit Wollenberg              76 WWOP                          GER     1:13:17 
   23   2108 Milan Fiala                     [1800207] FRSO-Belgium        BEL     1:21:17 
   24   2111 Vessila Rolig                   Hausi                         FIN     1:27:26 
   25   1727 Sonia Juutilainen            98 [4120795] SK Vuoksi           FIN     1:27:29 
   26   1633 Farah Somaschini             75 [1240225] GOK                 ITA     1:48:05 
   27   1691 Elena Efremova               74 [1690505] MPEI MOSCOW         RUS     1:54:21 
   28   1647 Ruud Ellen Sofie             00 [1870160] Eiker o-lag         NOR     2:53:48 
   29   1979 Marie + Sophie Oubrier          Club 520                              3:02:31 

        2112 Elisabeth Rod                   Andebu                        NOR          mp