WMOC Long Qualiqui 03-07-2008 14:37
Overall resultscreated by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl    Stno Name                       YB Club                       Nat        S1            S2           Time 



W70 Qualification 1  (48)                  

    1   70763 Asta Sjöberg               00 [1770449] Lindebygdens OK  SWE     31:29    2    28:13    1     59:42 
    2   70720 Elga Adrat                 36 [950670] ORIENTUUR         EST     29:36    1    31:45    2   1:01:21 
    3   70718 MAIRE RAID                 38 [1200878] Tammed           EST     33:42    5    35:56    6   1:09:38 
    4   70713 Tatiana Sheloumova         38 [960149] DINAMOMOSCOW      RUS     38:22   11    31:51    3   1:10:13 
    5   70768 Britt Pettersson           00 [1770600] OK Roxen         SWE     33:33    4    36:50   12   1:10:23 
    6   70736 Gudveig Jørundland         00 [1870607] OK SØR           NOR     37:15    9    34:13    4   1:11:28 
    7   70793 Marit Okern Jensen         38 [640054] BAERUMS SK        NOR     36:40    7    35:31    5   1:12:11 
    8   70738 Ingrid Roll                00 [1870183] FANA IL          NOR     36:02    6    36:21    9   1:12:23 
    9   70747 Alexandra Dobrosova        37 [340956] Voronezh          RUS     38:13   10    36:14    7   1:14:27 
   10   70704 Elsa Lystad                38 [640772] SANDEFJORD OK     NOR     38:47   13    36:32   10   1:15:19 
   11   70752 Gunnel Junegard            00 [1770606] OK Södertörn     SWE     39:58   14    36:45   11   1:16:43 
   12   70711 Sue Birkinshaw             37 [940479] MANCHESTER OC     GBR     38:34   12    40:05   17   1:18:39 
   13   70755 Inger E. Vamnes            37 [1060237] HAMAR OK         NOR     44:54   22    36:18    8   1:21:12 
   14   70744 Bunny Rathbone             00 [2240151] Dunedin Orientee NZL     41:50   17    39:32   16   1:21:22 
   15   70772 Vivi-Anne Bylund           00 [1770761] Rydboholms SK    SWE     45:48   23    37:18   13   1:23:06 
   16   70776 Gunni Ekberg               00 [1770044] Ätrans IF        SWE     36:47    8    46:32   22   1:23:19 
   17   70761 Gunnel Börjesson           00 [1770304] IK Uven          SWE     44:01   21    40:58   18   1:24:59 
   18   70741 Wenche Hoff                00 [1870923] TYRVING          NOR     43:46   20    43:42   19   1:27:28 
   19   70703 Margareta Holmberg         38 [350286] IF Hagen          SWE     43:39   19    44:42   21   1:28:21 
   20   70732 Gudbjørg Eide              00 [1870775] SARPSBORG O-L    NOR     51:15   28    38:18   14   1:29:33 
   21   70746 Trudi Freitag              00 [2460629] OLC Kapreolo     SUI     53:57   30    39:20   15   1:33:17 
   22   70765 Barbro Hugosson            00 [1770469] Lunds OK         SWE     40:44   16    55:18   30   1:36:02 
   23   70705 Kimiko Kubo                37 [680521] Nerima OLC        JPN     40:38   15    56:11   31   1:36:49 
   24   70770 Ulla Andersson             00 [1770606] OK Södertörn     SWE     31:46    3  1:06:46   33   1:38:32 
   25   70728 Liv Høvde                  00 [1870947] Verdal OK        NOR     56:00   33    44:40   20   1:40:40 
   26   70785 Anbjørg Laukli             00 [1870402] Konnerud I.L.    NOR     46:37   24    54:48   29   1:41:25 
   27   70715 GALINA TSIPKINA            35 [340836] St Petersburg     RUS     51:52   29    50:57   24   1:42:49 
   28   70800 Irene Jensen               38 [2850464] Loup Garow       CAN     56:12   34    47:46   23   1:43:58 
   29   70782 Brigitte Schmiedeberg      00 [3740867] SV Turbine Neubr GER     54:59   31    51:00   25   1:45:59 
   30   70750 Liisa Heikkilä             00 [1490712] PudU             FIN     55:09   32    51:10   26   1:46:19 
   31   70781 Clarissa Napier            00 [3310969] WIM              GBR     42:11   18  1:20:33   40   2:02:44 
   32   70757 Ingrid Ingemanson          00 [1770181] Falkenbergs OK   SWE   1:08:37   36    54:43   28   2:03:20 
   33   70717 TAMARA SOTNIKOVA           37 [340836] St Petersburg     RUS     48:50   27  1:18:28   38   2:07:18 
   34   70727 Inger Karlsson             00 [1870298] IK DRAN          SWE   1:13:41   38  1:03:19   32   2:17:00 
   35   70794 Ann-Gerd Eriksson          34 [2610584] OK Linné         SWE   1:12:22   37  1:13:37   36   2:25:59 
   36   70787 Anne-Marie Johansson       37 [1770391] Kjula IF         SWE   1:17:53   42  1:21:25   41   2:39:18 
   37   70797 CHIEKO TAKAHASHI           38 [3810877] Tama Ol          JPN   1:23:37   44  1:18:21   37   2:41:58 
   38   70710 Margaret Gregory           38 [940479] MANCHESTER OC     GBR   1:22:56   43  1:19:20   39   2:42:16 
   39   70754 Moum Jorun                 00 [1870908] Trondhjems SK    NOR   1:49:54   46  1:07:22   35   2:57:16 
   40   70700 Nina Khaydukova            35 [220587] OK M MOSCOW       RUS   1:17:13   41  1:49:29   42   3:06:42 
   41   70778 Kirsten Karlsmose          00 [3160185] Farum OK         DEN   1:41:30   45  2:02:09   43   3:43:39 

        70798 Dionisia Rojo              36 [5530760] Rumbo Madrid     ESP   1:13:43   39       mp                
        70706 Pirkko Raunemaa            37 [700271] HS                FIN     48:16   25       mp                
        70730 Kari Sollid                00 [1870947] Verdal OK        NOR        mp         53:54   27           
        70737 Gerd Sæternes              00 [1870083] Byåsen IL        NOR   1:02:03   35       mp                
        70780 Heather CLENDON            00 [2120045] Auckland OC      NZL   1:14:15   40       mp                
        70759 Ingrid Elgebrant           00 [1770262] Hjärnarps GH OL  SWE        mp       1:07:13   34           
        70774 Edda Nilsson               00 [1770853] Stockholmsp. IF  SWE     48:45   26       mp                



W70 Qualification 2  (45)                  

    1   70712 Ilse Uus                   38 [950670] ORIENTUUR         EST     28:14    1    32:11    2   1:00:25 
    2   70709 Eila Pekkarinen            37 [840376] KERAVAN URH       FIN     32:22    3    29:44    1   1:02:06 
    3   70707 Ritva Jakoaho              38 [700281] HYR               FIN     34:09    4    35:42    7   1:09:51 
    4   70799 Lillemor Forsberg          38 [2850218] Gävle OK         SWE     35:18    6    35:01    6   1:10:19 
    5   70771 Irma Andersson             00 [1770744] Rimbo SOK        SWE     40:14   12    32:23    3   1:12:37 
    6   70702 Lilia Pokh                 34 [220999] OK M MOSCOW       UKR     30:50    2    42:15   13   1:13:05 
    7   70743 Ann Scott                  00 [2210816] SOC              NZL     39:55   11    34:48    5   1:14:43 
    8   70733 Tirill Liby Seip           00 [1870150] DRANGEDAL O-L    NOR     37:49    8    38:41    8   1:16:30 
    9   70784 Unni Bøhlerengen           00 [1870481] MÅREN OK         NOR     34:49    5    42:32   14   1:17:21 
   10   70716 ZOYA PYATAKOVA             38 [340836] St Petersburg     RUS     39:05   10    40:09    9   1:19:14 
   11   70790 Leena Brax                 38 [840879] Tampereen Pyrintö FIN     37:48    7    44:48   17   1:22:36 
   12   70777 Vivi Arildsen              00 [3070621] OKVeldeboeme     DEN     49:37   23    40:14   10   1:29:51 
   13   70725 Ruth Øfsti-Schanche        00 [1770590] OK Nidarøst      NOR     48:51   22    41:10   11   1:30:01 
   14   70764 Gunnel Nilsson             00 [1770450] Linköpings AIK   SWE     45:25   17    47:33   18   1:32:58 
   15   70769 Eva Blomqvist              00 [1770604] OK Skogsfalken   SWE     45:48   18    48:37   20   1:34:25 
   16   70735 Eva Bujordet               00 [1870413] KRISTIANDSAND    NOR     52:47   26    43:49   16   1:36:36 
   17   70708 Irja Topo                  38 [700412] KOURA             FIN     48:28   21    48:24   19   1:36:52 
   18   70786 Randi Iversen              35 [1770083] Byåsen IL        NOR     45:56   19    52:24   24   1:38:20 
   19   70729 Synnøve Amundsen           00 [1870399] Kolbotn/Skimt    NOR     45:01   16    54:26   28   1:39:27 
   20   70779 Jill BREWIS                00 [2120045] Auckland OC      NZL     57:50   33    42:13   12   1:40:03 
   21   70745 Anna-Barbara Schaffner     00 [2460648] OLG Zuerich      SUI     44:29   15    55:54   30   1:40:23 
   22   70789 Teresa Gri                 35 [4110095] Catalunya        ESP     50:41   24    53:04   26   1:43:45 
   23   70795 Helgesen Liv               37 [1870401] Kongsberg OL     NOR     52:45   25    51:18   22   1:44:03 
   24   70756 Inga Andersson             00 [1770173] Eslövs FK        SWE     46:59   20    58:42   32   1:45:41 
   25   70739 Johanna Ytterbøl           00 [1870219] GIMLE IF         NOR     54:43   29    52:34   25   1:47:17 
   26   70723 Henny Arwidson             00 [1770476] Malmö OK         SWE     42:04   14  1:11:26   39   1:53:30 
   27   70767 Birgit Lång                00 [1770578] OK Klyftamo      SWE   1:20:09   38    33:28    4   1:53:37 
   28   70766 Birgit Haglund             00 [1770572] OK Hedströmmen   SWE     53:02   27  1:01:04   35   1:54:06 
   29   70731 Eli Tellesbø               00 [1870707] PORSGRUNN OL     NOR     59:20   34    55:50   29   1:55:10 
   30   70783 MIYOKO ISHIDA              00 [3810009] AICHI OLC        JPN     56:49   31    59:40   33   1:56:29 
   31   70742 Margaret Thompson          00 [2090003] Abingdon OC      GBR   1:06:57   35    49:34   21   1:56:31 
   32   70753 Vaagen Gudveig             00 [1870083] Byåsen IL        NOR     37:51    9  1:19:16   41   1:57:07 
   33   70792 Ruby Campbell              37 [4470101] CHIG             GBR   1:19:04   37    43:15   15   2:02:19 
   34   70722 Tamara Tatrinova           00 [1690505] MPEI MOSCOW      RUS     57:35   32  1:04:47   37   2:02:22 
   35   70748 Galina Gunko               00 [220587] OK M MOSCOW       RUS   1:24:58   41    53:37   27   2:18:35 
   36   70773 Margareta Sundberg         00 [1770813] Snättringe SK    SWE   1:18:56   36  1:04:35   36   2:23:31 
   37   70791 Caryl Woof                 34 [1300178] EVOC             AUS   1:23:36   40  1:00:33   34   2:24:09 
   38   70796 Erminia Necchi             35 [5270163] Enea Casaccia Or ITA   1:28:34   42    57:47   31   2:26:21 
   39   70760 Solveig Spångberg          00 [1770293] IFK Lidingö SOK  SWE   1:31:18   43  1:10:56   38   2:42:14 
   40   70719 Margarette Parker          37 [1210070] BOK              GBR   1:20:26   39  1:25:44   42   2:46:10 
   41   70701 Tamara Vasilyeva           36 [220587] OK M MOSCOW       RUS   1:41:29   44  1:14:22   40   2:55:51 

        70749 Inge Gaupp                 00 [2800870] Swiss S Team     SUI     54:19   28       mp                
        70751 Gun Hansson                00 [1770023] Andrarums IF     SWE     40:27   13       mp                
        70762 Laila Grann                00 [1770414] Kristinehamns OK SWE     56:04   30       mp                
        70775 Sonja Sundell              00 [1770860] Sundbybergs IK   SWE        mp         51:46   23