WMOC Long Qualiqui 03-07-2008 14:37
Overall resultscreated by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl    Stno Name                       YB Club                       Nat        S1            S2           Time 



W50 Qualification 1  (65)                  

    1   50724 Alida Abola                54 [830741] RIGA              LAT     30:34    1    29:26    1   1:00:00 
    2   50777 Gro Solnørdal              00 [1870758] RUDSBYGD IL      NOR     35:32    2    31:53    2   1:07:25 
    3   50855 Jane Johansson             00 [1680230] Gudhems IF       SWE     36:10    3    34:17    6   1:10:27 
    4   50898 Ruth Lynam                 54 [5700111] CNOC             IRL     39:10    5    33:30    4   1:12:40 
    5   50766 Galina Akinina             00 [1690505] MPEI MOSCOW      RUS     40:36   10    33:26    3   1:14:02 
    6   50904 Lotta Valentin             00 [5760989] Gustavsbergs OK  SWE     39:49    8    34:14    5   1:14:03 
    7   50704 Tetyana Bozhko             57 [140100] CHERKASY          UKR     36:37    4    40:03   20   1:16:40 
    8   50824 Vitalija Ptashekiene       56 [1020147] DEVYNI           LTU     39:41    7    37:14    9   1:16:55 
    9   50852 Susan Key                  54 [4420487] melbourne forest AUS     44:24   20    34:22    7   1:18:46 
   10   50780 Kari Osmoen                00 [1870679] OS IL            NOR     40:57   11    38:09   12   1:19:06 
   11   50782 Lis Dæhli                  00 [1870461] LØTEN O-LAG      NOR     43:26   17    35:46    8   1:19:12 
   12   50819 Christina Olsson           00 [1770603] OK Silva         SWE     39:12    6    40:43   21   1:19:55 
   13   50711 Elena Shek Lovsepyanz      54 [270459] LOSK SPB          RUS     42:49   15    37:19   10   1:20:08 
   14   50859 Lena Jansson               54 [1770352] Järla IF OK      SWE     41:29   12    38:46   15   1:20:15 
   15   50881 Anne Pelto-Huikko          58 [700157] EE                FIN     41:29   12    39:02   17   1:20:31 
   16   50755 Tiina Leskinen             57 [50472] LYNX               FIN     44:19   19    38:25   14   1:22:44 
   17   50752 Helle Rennu                54 [1270764] SAKU OK          EST     44:16   18    38:58   16   1:23:14 
   18   50739 ANNE AROLD                 54 [950670] ORIENTUUR         EST     42:32   14    40:59   23   1:23:31 
   19   50832 Tatiana Yaroslavtseva      58 [290725] RAMENSKYE         RUS     47:14   22    39:30   19   1:26:44 
   20   50851 Diane Leakey               56 [3940811] SLOW             GBR     49:21   28    37:54   11   1:27:15 
   21   50763 Luovula Pia                58 [4520863] Suosmeren Salpa  FIN     48:36   26    39:18   18   1:27:54 
   22   50866 Solli Rannveig             55 [1870039] ASKØY 0-LAG      NOR     50:10   33    38:18   13   1:28:28 
   23   50730 Kirsi Hakomaki             57 [860326] IND-FIN4          FIN     40:30    9    49:29   35   1:29:59 
   24   50827 Linda Pakuls               00 [3100231] Guildford Ori.s  GBR     47:25   23    42:57   24   1:30:22 
   25   50811 Maija Kerkola              58 [4390879] Tampereen Pyrint FIN     42:54   16    47:49   31   1:30:43 
   26   50873 Phillippa Poole            58 [4800537] NorthWest Orient NZL     50:05   32    40:58   22   1:31:03 
   27   50773 Ülle Kadak                 00 [1760438] LEHOLA           EST     49:07   27    43:06   25   1:32:13 
   28   50747 AILI LAANJÕE               54 [1200394] Kobras           EST     47:41   25    45:55   29   1:33:36 
   29   50822 Marianne Axelsson          00 [1770896] Tjällmo-God. OK  SWE     47:07   21    48:05   32   1:35:12 
   30   50707 Tamara Vorobieva           56 [220587] OK M MOSCOW       RUS     50:48   35    45:12   27   1:36:00 
   31   50710 Anneli Ojapalo             55 [230719] RAJAMAEN RYK      FIN     47:39   24    49:25   33   1:37:04 
   32   50885 Annica Magnusson           58 [1870384] KFUM Orebro      SWE     49:36   29    50:41   37   1:40:17 
   33   50774 Karin Bergström            00 [1770218] Gävle OK         SWE     56:24   38    44:17   26   1:40:41 
   34   50787 Siri Økstad                00 [1870556] Oddersjaa        NOR     50:39   34    53:16   38   1:43:55 
   35   50823 Tatyana Shamshurina        58 [1090408] Korolyov         RUS     50:50   36    54:44   40   1:45:34 
   36   50760 Jaana Mannonen             00 [1490916] TuS              FIN   1:01:05   43    45:19   28   1:46:24 
   37   50751 Liisa Honkavaara           57 [1250489] Mesikämmenet     FIN     49:41   30    57:22   45   1:47:03 
   38   50902 Bodil Klagegg              54 [1870399] Kolbotn/Skimt    NOR     53:59   37    57:34   46   1:51:33 
   39   50732 Roma Baleisiene            56 [1020147] DEVYNI           LTU     58:24   40    53:48   39   1:52:12 
   40   50895 M.ª Eulalia Fernandez      53 [5670116] COBI             ESP     58:36   41    55:34   43   1:54:10 
   41   50838 Sinikka Taimisto           00 [1490506] MS PARMA         FIN   1:06:47   46    49:25   33   1:56:12 
   42   50726 Kristina Ahlqvist          54 [840980] YNX               FIN     49:44   31  1:06:52   52   1:56:36 
   43   50802 Malfa Peter                00 [2460934] Utoe Bellinzona  SUI     59:51   42    58:42   47   1:58:33 
   44   50869 Olga Yurchenko             58 [4270134] Csanty           RUS   1:13:40   53    50:12   36   2:03:52 
   45   50875 Amparo Sanchis Brotons     55 [4820084] C. E. Colivenc   ESP   1:18:50   59    47:12   30   2:06:02 
   46   50734 Marina Cherkasova          55 [340836] St Petersburg     RUS   1:14:01   54    55:16   41   2:09:17 
   47   50901 Olga Shustrova             58 [340836] St Petersburg     RUS     57:02   39  1:13:16   55   2:10:18 
   48   50844 Brigitte Segret            58 [910500] Montpellier MSO   FRA   1:11:14   50    59:16   48   2:10:30 
   49   50882 Marie-Christine Guignard   58 [5080711] Prytanée Orienta FRA   1:10:44   48  1:00:41   49   2:11:25 
   50   50889 Leena Demetriades          57 [5450386] Kilon Kyllikit   FIN   1:18:37   58    55:23   42   2:14:00 
   51   50765 Yvonne Carlsson            00 [1680392] K-Kolsva OK      SWE   1:18:24   57    56:58   44   2:15:22 
   52   50806 Raisa Ipatova              55 [340836] St Petersburg     RUS   1:08:04   47  1:09:06   53   2:17:10 
   53   50790 Lise Havik                 00 [1870038] Asker skiklubb   NOR   1:18:22   56  1:01:18   50   2:19:40 
   54   50818 Ellen Kühn Jensen          00 [1770383] KFIU             DEN   1:20:06   60  1:11:39   54   2:31:45 
   55   50884 Inge Bosina                56 [3590524] NF Wien          AUT   1:06:39   45  1:29:12   60   2:35:51 
   56   50795 Alla Asylova               00 [2040362] Kaliningrad      RUS   1:11:50   51  1:24:07   56   2:35:57 
   57   50757 Irina Unrur                00 [1480187] FAURI            MDA   1:10:46   49  1:26:57   59   2:37:43 
   58   50848 Julie Bedwell              58 [3930859] Sugarloaf OK     GBR   1:13:15   52  1:24:40   58   2:37:55 
   59   50701 Svitlana Filchenlko        56 [110513] NACH KLUB         UKR   1:30:22   62  1:24:07   56   2:54:29 
   60   50722 Rafaela Rodriguez          54 [30005] ADOL               ESP   1:30:03   61  1:30:50   61   3:00:53 
   61   50834 Maria Dumitru              00 [2900131] CS Otopeni       ROU   2:10:44   64  1:02:43   51   3:13:27 
   62   50816 Blakstad Gunvor            00 [1870556] Oddersjaa        NOR   2:12:59   65  2:05:49   62   4:18:48 
   63   50750 Sonia Bastian              53 [1170122] COSM             BRA   1:47:00   63  2:54:54   63   4:41:54 

        50839 Anne Raunio                00 [1490777] SauvU            FIN   1:06:27   44       mp                
        50878 Melinda Riley              56 [4840871] SYO              GBR   1:16:01   55       mp                



W50 Qualification 2  (66)                  

    1   50849 Jackie Hallett             57 [3930859] Sugarloaf OK     GBR     35:34    1    35:19    2   1:10:53 
    2   50846 Kari Natvig                57 [3920528] Nittedal O-lag   NOR     40:20    9    32:52    1   1:13:12 
    3   50712 Olga Pozhidaeva            55 [270459] LOSK SPB          RUS     36:57    2    36:36    6   1:13:33 
    4   50853 Eva Rabe Magnusson         00 [1680286] IF Hagen         SWE     38:09    4    35:42    3   1:13:51 
    5   50785 Irena Stankeviciute        00 [1950559] OK „Dainava“     LTU     39:23    6    35:59    4   1:15:22 
    6   50860 Pia-Lena Putkonen          56 [1770911] Tullinge SK      SWE     39:31    7    38:33    7   1:18:04 
    7   50863 Tetyana Hutsalenko         57 [170949] VET. CHARKOV      UKR     38:46    5    40:17   13   1:19:03 
    8   50741 Ursula WOLF                54 [1120140] DAVOS            SUI     39:54    8    39:15   10   1:19:09 
    9   50764 Natalia Babeti             00 [1640340] IND-ROU2         ROU     44:08   16    36:19    5   1:20:27 
   10   50798 Salvinija Deksniene        58 [1020147] DEVYNI           LTU     42:17   13    39:08    8   1:21:25 
   11   50814 Ulla Engelby               54 [2850691] Pan-Kristianstad SWE     42:56   14    39:13    9   1:22:09 
   12   50820 Lena Larsson               00 [1770765] Sala OK          SWE     40:52   10    41:50   16   1:22:42 
   13   50716 Ivana Mrazkova             56 [560411] KOTLARKA PRA      CZE     44:58   17    40:13   11   1:25:11 
   14   50758 Maikka Väli-Klemelä        00 [1490143] Delta            FIN     45:43   21    40:13   11   1:25:56 
   15   50717 Gea Rennel                 58 [590240] HARJU K RSK       EST     45:20   19    41:08   14   1:26:28 
   16   50740 VAIKE TOMANN               54 [950670] ORIENTUUR         EST     37:17    3    49:43   27   1:27:00 
   17   50719 Leena Salmenkylä-Mattila   58 [700271] HS                FIN     43:41   15    43:24   17   1:27:05 
   18   50804 Irina Lomova               57 [340836] St Petersburg     RUS     41:33   12    46:23   21   1:27:56 
   19   50857 Birgitta Jansson           57 [1770217] Garphyttans IF   SWE     45:54   22    43:53   18   1:29:47 
   20   50781 Karin Galaaen              00 [1870784] Selbu OK         NOR     48:43   28    41:26   15   1:30:09 
   21   50896 Tokheim Berit Oppedal      56 [1870446] Lierbygda OL     NOR     41:29   11    49:51   28   1:31:20 
   22   50899 Maria Andersson            00 [4910077] Bredaryds SOK    SWE     45:01   18    47:56   24   1:32:57 
   23   50775 Elle Melbye                00 [1870254] Heming/Njård     NOR     48:03   26    45:04   19   1:33:07 
   24   50829 Olga Vedina                00 [3130169] ERMAK            RUS     45:25   20    48:33   25   1:33:58 
   25   50705 Olga Ozhegova              55 [220587] OK M MOSCOW       RUS     46:20   23    52:05   31   1:38:25 
   26   50841 Annlou Husen               00 [3160185] Farum OK         DEN     47:42   24    52:26   33   1:40:08 
   27   50761 Sirpa Kangasaho            00 [1490143] Delta            FIN     54:24   33    47:37   23   1:42:01 
   28   50744 Marita Saari               56 [1190259] HIISI            FIN     55:04   34    49:42   26   1:44:46 
   29   50830 Christine Jepson           00 [3250832] Southdowns       GBR     48:05   27    57:19   40   1:45:24 
   30   50894 Elise Johanson                [1680182] Falkopings AIK O SWE   1:00:07   41    45:42   20   1:45:49 
   31   50801 Margi Freemantle           00 [2440046] Aussie Kangaroo  AUS     51:45   29    54:24   36   1:46:09 
   32   50893 Elsa Murskaja              58 [5570342] INUS             FIN     55:48   35    51:12   30   1:47:00 
   33   50783 Frances Watkins            00 [1880740] RFL              GBR     52:53   32    56:26   39   1:49:19 
   34   50837 Marie Roberts              57 [940479] MANCHESTER OC     GBR     59:14   40    50:56   29   1:50:10 
   35   50771 PÄIVI KARJALAINEN          00 [1820779] Savon Rasti      FIN     56:58   37    53:23   35   1:50:21 
   36   50784 Valentina Dmitrieva        00 [1930523] NEVIS            RUS   1:00:30   43    52:09   32   1:52:39 
   37   50791 Anne Lise Andreassen       00 [1870772] SANDEFJORD OK    NOR     52:37   31  1:02:44   43   1:55:21 
   38   50753 Anu Pallon                 55 [1340354] JOKA             EST   1:05:18   47    53:07   34   1:58:25 
   39   50807 Tatiana Kochkina           54 [340098] Cheboksary        RUS   1:04:28   46    55:16   38   1:59:44 
   40   50727 Paula Lepistö              56 [840365] KANGASALA SK      FIN     57:24   38  1:03:23   44   2:00:47 
   41   50769 Anna-Lena Mårtensson       00 [1870851] ST-MALMBY OK     SWE   1:00:24   42  1:01:04   41   2:01:28 
   42   50864 Tuire Niemi                54 [840879] Tampereen Pyrintö FIN   1:08:16   50    54:46   37   2:03:02 
   43   50862 Irina Koshcheeva           00 [220587] OK M MOSCOW       RUS   1:03:47   45  1:01:29   42   2:05:16 
   44   50799 Jelena Leesment            58 [950670] ORIENTUUR         EST   1:06:10   48  1:03:58   45   2:10:08 
   45   50788 Bente Kildal               00 [1870775] SARPSBORG O-L    NOR   1:11:59   52  1:06:39   49   2:18:38 
   46   50840 Hannele Knaapinen          00 [1490777] SauvU            FIN   1:12:50   53  1:06:06   47   2:18:56 
   47   50715 Simonne Silvi              55 [470398] KOL BELGIUM       BEL   1:00:57   44  1:19:09   53   2:20:06 
   48   50812 Sisko Nevala               00 [2770734] RastiNokia       FIN   1:10:53   51  1:15:54   51   2:26:47 
   49   50702 Nadiya Nayda               54 [110513] NACH KLUB         UKR   1:20:59   55  1:15:17   50   2:36:16 
   50   50903 Anne Host                  54 [1870254] Heming/Njård     NOR   1:38:58   62  1:04:10   46   2:43:08 
   51   50793 Kaisu Toivonen             00 [2010552] OC-Ataset        FIN   1:29:11   60  1:18:17   52   2:47:28 
   52   50842 Anne Gjestemoen            00 [1870062] Bergens TF       NOR   1:14:22   54  1:33:23   57   2:47:45 
   53   50778 Lise Hørtvedt              00 [1870401] Kongsberg OL     NOR   1:25:24   57  1:29:06   55   2:54:30 
   54   50872 Linda hayles               54 [20166] EPOC               GBR   1:50:42   63  1:06:15   48   2:56:57 
   55   50768 Galina Zhorina             00 [1690505] MPEI MOSCOW      RUS   1:24:58   56  1:33:56   58   2:58:54 
   56   50890 Satu Kettunen              54 [5450386] Kilon Kyllikit   FIN   1:34:41   61  1:31:20   56   3:06:01 
   57   50883 Ana Cintra                 57 [1170122] COSM             BRA   1:26:32   58  1:49:19   59   3:15:51 
   58   50876 Paqui Camus Esteve         57 [4820084] C. E. Colivenc   ESP   1:55:03   64  1:56:31   60   3:51:34 

        50756 Gertraud Leonhardt         00 [1470210] FUERSTENFELD     AUT   1:27:18   59       mp                
        50723 Carmen Pla Cuevas          58 [30005] ADOL               ESP        mp       1:26:39   54           
        50748 MARJE TOBRELUTS            56 [1200394] Kobras           EST     52:09   30       mp                
        50845 Claudie Berjoan            55 [910500] Montpellier MSO   FRA     58:37   39       mp                
        50725 Ligita Indriksone          56 [830741] RIGA              LAT     56:21   36       mp                
        50708 Lidia Belomoina            58 [220587] OK M MOSCOW       RUS        mp         46:57   22           
        50847 Rita Pellegrini            55 [1700007] C.O. AGET LUGANO SUI   1:06:56   49       mp                
        50856 Kristina Sippus-Hall       58 [1770137] Dalaportens OL   SWE     47:47   25       mp                



W50 Qualification 3  (66)                  

    1   50809 Katalin Karman             00 [2680272] HSE Szentendre   HUN     38:11    2    31:47    1   1:09:58 
    2   50861 Jannike Wahlberg           57 [4100577] OK Kare          SWE     40:37    4    33:28    4   1:14:05 
    3   50897 Haverstad Helga            56 [1870446] Lierbygda OL     NOR     36:55    1    39:12   13   1:16:07 
    4   50828 Gillian Ingham             00 [3110973] WOC              NZL     40:14    3    35:56    9   1:16:10 
    5   50880 Victoria Fershalova        58 [4920056] Baltijskij Bereg RUS     41:14    5    35:36    8   1:16:50 
    6   50729 Merja Puromies             58 [860326] IND-FIN4          FIN     44:11    9    32:51    3   1:17:02 
    7   50854 Inger Westerberg           00 [1680286] IF Hagen         SWE     45:23   13    32:44    2   1:18:07 
    8   50714 Ada Kucharova              58 [300884] Tesla Brno        CZE     44:49   11    34:38    6   1:19:27 
    9   50867 Taina Itkonen              56 [4260431] Lapin Veikot     FIN     45:45   14    37:27   12   1:23:12 
   10   50779 Mona Bugge Haug            00 [1870625] OL Vallset S     NOR     42:58    6    40:15   19   1:23:13 
   11   50792 Bjørg Svanberg             00 [1870753] ROYKEN O-LAG     NOR     46:51   16    36:26   10   1:23:17 
   12   50746 SAIMA VÄRTON               58 [1200394] Kobras           EST     44:40   10    39:15   15   1:23:55 
   13   50776 Siren Greve                00 [1870062] Bergens TF       NOR     47:24   17    37:04   11   1:24:28 
   14   50879 Sinikka Illaru             54 [4790999] Delta            FIN     51:24   24    33:54    5   1:25:18 
   15   50759 Päivi Saarikoski Saarikos  00 [1490701] PIHKAN           FIN     48:35   22    39:13   14   1:27:48 
   16   50850 Christine Robinson         56 [3940811] SLOW             GBR     47:52   19    41:38   20   1:29:30 
   17   50703 Lidiia Gavrylenko          55 [120385] KIEV              UKR     46:34   15    43:45   28   1:30:19 
   18   50815 Elisabeth Annersand        00 [1870616] OK Tyr           SWE     47:56   20    42:47   22   1:30:43 
   19   50868 Marina Kozlova             58 [4270134] Csanty           RUS     47:56   20    43:26   26   1:31:22 
   20   50871 Marianne Bandixen          58 [4580640] OLG Pfäffikon    SUI     56:39   32    34:58    7   1:31:37 
   21   50772 Anita Talltjärn            00 [1740107] CLUB OK TOR      SWE     49:35   23    43:23   25   1:32:58 
   22   50718 Tiina Talisoo              56 [590240] HARJU K RSK       EST     43:46    7    49:17   33   1:33:03 
   23   50821 Linneá Carlsson            00 [1770798] Skarpnäcks OL    SWE     53:39   27    40:14   18   1:33:53 
   24   50728 Raili Liimatainen          55 [840742] RIIHIMAEN S       FIN     53:14   26    43:44   27   1:36:58 
   25   50731 Ecaterina Castravet        57 [920148] DINAMO OLD        MDA     47:33   18    50:44   37   1:38:17 
   26   50745 Airi Toivonen              56 [1190506] MS PARMA         FIN     55:26   30    43:06   23   1:38:32 
   27   50892 Ing-Marie Hjert               [1680182] Falkopings AIK O SWE     54:05   28    44:43   30   1:38:48 
   28   50754 Siiri Poopuu               57 [1340354] JOKA             EST     57:23   33    43:14   24   1:40:37 
   29   50797 Carol Edwards              57 [150921] TVOC              GBR     52:10   25    50:19   35   1:42:29 
   30   50900 Elisabet Martensson Jonss  57 [1870352] Järla IF OK      SWE     55:54   31    47:01   31   1:42:55 
   31   50796 Lida Michailova            00 [1950559] OK „Dainava“     LTU   1:03:57   44    39:32   17   1:43:29 
   32   50736 RAISA KHORASKINA           54 [340836] St Petersburg     RUS     44:55   12    58:43   45   1:43:38 
   33   50720 Päivi Raatikainen          58 [700454] LOHIRA            FIN   1:04:00   45    41:52   21   1:45:52 
   34   50833 Pauline McAdam             00 [3350838] STAG             GBR     44:01    8  1:03:06   49   1:47:07 
   35   50886 Niculina Maiorescu         55 [4450130] CS Mentor Silva  ROU     58:15   35    49:02   32   1:47:17 
   36   50810 Nadezda Zhaleyko           00 [220587] OK M MOSCOW       RUS     57:45   34    50:02   34   1:47:47 
   37   50706 Elena Sukhodonova          56 [220587] OK M MOSCOW       RUS     59:33   39    50:49   38   1:50:22 
   38   50789 Bente Tangen Wikstrøm      00 [1870250] HEIN O-LAG       NOR     58:26   36    53:46   42   1:52:12 
   39   50794 Natalia Lazareva           00 [2040362] Kaliningrad      RUS     58:34   37    54:46   43   1:53:20 
   40   50858 Margareta Meiton           57 [1770293] IFK Lidingö SOK  SWE     58:50   38    55:55   44   1:54:45 
   41   50874 Antonia Sanchez Martinez   56 [4820084] C. E. Colivenc   ESP   1:10:50   52    44:40   29   1:55:30 
   42   50891 Anna Maija Kurppa          55 [5450386] Kilon Kyllikit   FIN   1:04:07   46    51:27   39   1:55:34 
   43   50877 Katy Stubbs                56 [4840066] BKO              GBR   1:06:02   48    50:29   36   1:56:31 
   44   50786 Turid Opsahl               00 [1870461] LØTEN O-LAG      NOR   1:01:22   42  1:00:46   48   2:02:08 
   45   50700 Elena Saavedra             57 [30005] ADOL               ESP     54:09   29  1:10:18   54   2:04:27 
   46   50888 Claire Adam-Muyllaert      57 [1800207] FRSO-Belgium     BEL   1:00:37   40  1:07:48   53   2:08:25 
   47   50721 Anne Vaikjärv              57 [700959] VUNDER EST        EST   1:02:30   43  1:06:25   51   2:08:55 
   48   50709 Galina Suchilova           56 [220587] OK M MOSCOW       RUS   1:14:45   54    59:30   46   2:14:15 
   49   50749 KATRIN KRIISKA             54 [1200164] EOL              EST   1:05:33   47  1:10:44   55   2:16:17 
   50   50805 Elena Gryaznevich          56 [340836] St Petersburg     RUS   1:26:23   61    52:10   40   2:18:33 
   51   50713 Tatiana Erokhina           58 [280791] SINTEZ            RUS   1:14:50   55  1:07:14   52   2:22:04 
   52   50817 Tarja Hanttu               00 [2770734] RastiNokia       FIN   1:23:47   58  1:00:43   47   2:24:30 
   53   50831 Olga Burlinova             56 [290725] RAMENSKYE         RUS   1:08:58   51  1:16:39   57   2:25:37 
   54   50770 Pia Pettinari              00 [1700007] C.O. AGET LUGANO SUI   1:06:27   49  1:22:50   60   2:29:17 
   55   50887 Encarnacion Cardona        55 [5280109] Club Veleta Orie ESP   1:25:40   59  1:06:19   50   2:31:59 
   56   50742 Lene Hansen                55 [1160255] HERLUFSHOLM OK   DEN   1:21:29   57  1:15:01   56   2:36:30 
   57   50808 Nermin Fenmen              56 [2590557] ODTU             TUR   1:01:18   41  1:37:22   62   2:38:40 
   58   50733 Zaiga Udre                 58 [1030050] B&B              LAT   1:21:05   56  1:18:47   59   2:39:52 
   59   50743 Anne Hannukainen           57 [1190368] KanSu            FIN   1:11:19   53  1:34:54   61   2:46:13 
   60   50835 Eszter Fedorcsak           00 [3580495] Mirzi            AUT   1:35:31   62  1:18:42   58   2:54:13 
   61   50800 Eeva Liukkala              00 [2430244] Hauhon Sisu      FIN   1:26:10   60  1:49:18   64   3:15:28 
   62   50813 Annaroes Haerry            00 [2800870] Swiss S Team     SUI   1:47:41   63  1:43:52   63   3:31:33 

        50825 Debbie Davey               00 [2960961] Waggaroos        AUS        mp         39:24   16           
        50826 Kaija Heino                57 [840165] Epilän Esa        FIN        mp            mp                
        50865 Dominique Ruffier          56 [4170763] SAGC 3308AQ      FRA   1:06:54   50       mp                
        50843 Berit Grande               00 [1870204] FREIDIG          NOR        mp         52:43   41