WMOC Long Qualiqui 03-07-2008 14:37
Overall resultscreated by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl    Stno Name                       YB Club                       Nat        S1            S2           Time 



M80 Qualification 1  (38)                  

    1   80013 Arne Nordahl               00 [1770676] Örkelljunga FK   SWE     33:26    2    31:14    1   1:04:40 
    2   80028 Rune Isaksson              00 [1770251] Helsingborgs SOK SWE     33:35    3    38:52    5   1:12:27 
    3   80009 Erkki Latti                00 [1510443] LHR              FIN     31:46    1    42:20    7   1:14:06 
    4   80035 Lars Erik Aronson          27 [1770288] IF Rigor         SWE     41:40    7    37:10    4   1:18:50 
    5   80004 Arvo Majoinen              26 [700722] RaKaS             FIN     47:44   15    37:00    3   1:24:44 
    6   80026 Bengt Borg                 00 [1770227] Göteborg-Maj. OK SWE     42:30    9    42:40    8   1:25:10 
    7   80012 Karl Gustav Fast           00 [1770356] Jönköpings OK    SWE     36:29    5    48:55   18   1:25:24 
    8   80018 Kauko Kimpimaki            28 [700978] XYZ               FIN     39:29    6    46:20   13   1:25:49 
    9   80027 Ture Gunnarsson            00 [1770227] Göteborg-Maj. OK SWE     50:46   20    35:04    2   1:25:50 
   10   80040 Jouko Knaapi               24 [840767] SALON VIESTI      FIN     50:03   18    39:39    6   1:29:42 
   11   80001 Adolf Kempf                26 [570415] KTV ALTDORF       SUI     43:55   10    46:15   12   1:30:10 
   12   80031 Arne Wahlgren              00 [1770824] SOK Träff        SWE     45:19   11    44:58    9   1:30:17 
   13   80023 KÅRE HOLT HANSEN           28 [640345] IØOK              NOR     45:51   13    44:58    9   1:30:49 
   14   80019 BJØRN LARSSON              24 [640448] LILLOMARKA OL     NOR     41:54    8    51:18   20   1:33:12 
   15   80010 Ingvar Lundgren            00 [1770074] Boxholm Mj. OK   SWE     46:46   14    46:47   15   1:33:33 
   16   80008 Ensio Salomaa              00 [1490916] TuS              FIN     45:39   12    50:06   19   1:35:45 
   17   80016 Olav Svaan                 00 [1870905] TROLLELG         NOR     49:54   17    47:50   17   1:37:44 
   18   80015 Walter Lanz                00 [1980986] ZürichNord 04    SUI     48:20   16    51:57   21   1:40:17 
   19   80006 Aarne Puurtinen            28 [700795] SK Vuoksi         FIN     58:12   26    46:26   14   1:44:38 
   20   80039 Steffensen Steffen         26 [1870234] Halden SK        NOR     59:37   27    45:37   11   1:45:14 
   21   80037 Lennart Pettersson         37 [1770857] Strangnas-Malmby SWE     50:40   19    54:45   22   1:45:25 
   22   80032 Werner Baumann             00 [2460649] OLG Züri Nord 04 SUI     51:10   21    57:24   24   1:48:34 
   23   80025 Hermann Wehner             24 [1210966] We OC            AUS     57:13   25    55:47   23   1:53:00 
   24   80002 Kyösti Saksman             28 [700488] MESIK             FIN     53:14   22  1:02:38   26   1:55:52 
   25   80021 HALVOR SVEISTRUP           27 [640906] TROLLO            NOR   1:14:39   31    47:39   16   2:02:18 
   26   80003 Erkki Simpanen             28 [700717] RAHA              FIN   1:01:21   28  1:07:40   28   2:09:01 
   27   80041 Erkki Hellsten             24 [700271] HS                FIN   1:04:54   29  1:15:00   29   2:19:54 
   28   80011 Margen Adolfsson           00 [1770064] Björkfors GOIF   SWE   1:26:28   35  1:04:01   27   2:30:29 
   29   80030 Børge W Mogensen           00 [1770560] OK 73            DEN   1:12:57   30  1:22:49   31   2:35:46 
   30   80024 Denis Hamment              27 [1210070] BOK              GBR   1:25:34   34  1:17:36   30   2:43:10 
   31   80034 Henrik Spets               27 [1770083] Byåsen IL        NOR   1:17:37   32  1:58:33   33   3:16:10 
   32   80007 Gilbert Bradshaw           26 [1210531] NOC              GBR   1:48:39   36  1:37:30   32   3:26:09 

        80005 Antti Rainio               28 [700776] SASU              FIN     55:09   23       mp                
        80017 Eivind Stedje              00 [1870682] Østmarka OK      NOR   1:20:28   33       mp                
        80022 MAGNUS WATTERDAHL          24 [640683] OTO               NOR     56:16   24       mp                
        80033 Magnus Alsaker             00 [1870662] Onarheim I.L.    NOR        mp       1:00:30   25           
        80029 Lars-Erik Jernström        00 [1770532] Norbergs OK      SWE     36:12    4       mp                
        80038 Bertil Åberg               28 [1770819] Södertälje-Nykva SWE        mp            mp