WMOC Long Qualiqui 03-07-2008 14:38
Results Long Quali 1created by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                          Nat        Time 



W75 Qualification 1  (3 2.5 km  60 m   8 C          

    1  75725 Gunvor Göranson              00 [1770425] Laholms IF          SWE       28:18 
    2  75704 Eila Rintanen                32 [700488] MESIK                FIN       32:50 
    3  75708 Aune Jalava                  00 [1490380] KeU                 FIN       33:30 
    4  75710 Gullan Almqvist              00 [1770562] OK Älme             SWE       33:42 
    5  75711 Maja-Lisa Bergström          00 [1770783] Selånger SOK        SWE       34:45 
    6  75707 Anne Donnel                  31 [1210070] BOK                 GBR       34:53 
    7  75700 Eva Laegran                  32 [640844] STEINKJER            NOR       34:54 
    8  75724 Ingrid Johansson             00 [1770305] IK Vikings OK       SWE       35:14 
    9  75736 Maureen Ogilvie              33 [4530930] Uringa Orienteers   AUS       35:40 
   10  75716 Guldborg Søvik               00 [1870223] GNEIST              NOR       36:34 
   11  75733 Eileen Bedwell               31 [3930859] Sugarloaf OK        GBR       39:22 
   12  75735 Märta Svensson               32 [1770924] VÄSTERÅS SOK        SWE       39:57 
   13  75723 Solvey Bergdahl              00 [1770251] Helsingborgs SOK    SWE       40:41 
   14  75717 Jeffa Lyon                   00 [2350894] Tintookies          AUS       41:06 
   15  75737 Maria Chiara Ramorino        31 [5230163] Enea Casaccia Orien ITA       41:53 
   16  75731 Maj Boudrie                  00 [1770944] Väsby OK            SWE       42:33 
   17  75705 Ritva Saarikoski             29 [1190701] PIHKAN              FIN       43:33 
   18  75726 Åsa Nilsson                  00 [1770493] Midälva OK          SWE       45:04 
   19  75728 Ulla-Britt Åleberg           00 [1770751] Rotebro IS OK       SWE       46:26 
   20  75729 Karin Johnsson               00 [1770798] Skarpnäcks OL       SWE       48:30 
   21  75706 Pat Grenfell                 29 [1210070] BOK                 GBR       48:37 
   22  75714 Ellen Mathisen               00 [1870707] PORSGRUNN OL        NOR       48:47 
   23  75727 Karin Widerberg              00 [1770604] OK Skogsfalken      SWE       49:58 
   24  75713 Rannveig H Sommerhein        00 [1870573] OK HORTEN           NOR       50:20 
   25  75734 Ingelore Nolte               32 [4060976] WWOP                GER       51:11 
   26  75722 Vera Lång                    00 [1770227] Göteborg-Maj. OK    SWE       53:51 
   27  75712 Mona Åkerman                 00 [1770504] Motala AIF OL       SWE       55:47 
   28  75701 Berit Lundgren               00 [1770074] Boxholm Mj. OK      SWE       58:05 
   29  75702 Marit Sorland                32 [640162] EMBLEM IL            NOR       58:31 
   30  75703 Pirkko Salmenkylä            32 [700271] HS                   FIN     1:00:19 
   31  75715 Else Ellingsen               00 [1870183] FANA IL             NOR     1:00:52 
   32  75718 Anne-Marie Persson           32 [2850300] IK Gandvik          SWE     1:01:26 
   33  75720 Kvingedal Bjørg              00 [1870545] Nydalen             NOR     2:22:16 

       75721 Bekkevahr Margrete           00 [1870908] Trondhjems SK       NOR          mp 
       75709 Antonina Shelenkova          00 [1690505] MPEI MOSCOW         RUS          mp